WYBIERZ ODPOWIEDNIĄ ŚRUBĘ KOTWIĄCĄ

Chociaż istnieje wiele krytycznych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszej śruby kotwiącej, dwie najważniejsze kwestie to rozmiar otworu na mocowania i długość śruby. Serwis Narzędzi obejmuje naprawy i konserwację. Inne czynniki obejmują:

 • Długość łącznika:  Istnieje wzór, którego możesz użyć tutaj. Dodaj grubość materiału, który planujesz zamocować, do minimalnej głębokości osadzenia dla średnicy śruby kotwiącej. Następnie dodaj grubość podkładki i nakrętki, jeśli ma to zastosowanie. Połączona liczba da ci wskazówkę, jak długi musi być twój łącznik.
 • Rozmiar otworu:  Otwór w uchwycie określa rozmiar otworu, który trzeba wywiercić w betonie. Może być konieczne zmniejszenie rozmiaru, aby upewnić się, że śruba zmieści się w uchwycie otworu.
 • Grubość betonu:  Im mniejsza średnica śruby kotwiącej, tym mniejsza głębokość jest potrzebna do wywiercenia otworu w betonie. Obliczenie minimalnego osadzenia daje lepsze wyobrażenie o tym, która śruba kotwiąca jest najbardziej odpowiednia dla danego zastosowania.
 • Ciężar mocowania:  Umieszczenie śruby kotwiącej w pobliżu dolnej części betonu może wywierać nadmierny nacisk na konstrukcję. Zastanów się, gdzie planujesz umieścić śrubę kotwiącą, biorąc pod uwagę ciężar mocowanego przedmiotu. Śruby kotwiące muszą być w stanie utrzymać obciążenie bez wpływu na stabilność konstrukcji.
 • Integralność strukturalna:  Śruba kotwiąca jest najsłabszym punktem konstrukcji. Pod tym względem im większy, tym lepszy. Najmocniejsze, najszersze i najgłębiej osadzone śruby kotwiące mogą bezpiecznie udźwignąć największy ciężar.
 • Funty betonu na cal kwadratowy (PSI):  Wiedza o ciśnieniu, jakie może wytrzymać beton, jest niezbędna przed rozpoczęciem projektu. PSI betonu zależy od mieszanki betonowej, ale kluczowy jest również wiek betonu. Im starszy beton, tym twardsza konsystencja, co może być trudne do wiercenia.
 • Pozycjonowanie śrub kotwiących:  Twoja śruba kotwiąca musi spełniać różne funkcje w zależności od miejsca umieszczenia urządzenia. Na przykład śruba kotwiąca, która najlepiej nadaje się do mocowania do ściany, może nie być odpowiednią opcją w przypadku urządzeń sufitowych.
 • Profesjonalna pomoc:  Jeśli nie masz pewności, która śruba kotwiąca jest najlepsza dla Twojego projektu, skonsultuj się z profesjonalnym dostawcą narzędzi i sprzętu. Wyjaśnij zakres zastosowania, a oni pomogą Ci wybrać najbezpieczniejszą i najbardziej niezawodną śrubę kotwiącą do danego zadania.

  ZNAJDŹ NARZĘDZIA I WYPOSAŻENIE, KTÓRYCH POTRZEBUJESZ DZIĘKI ŁĄCZNIKOM I NARZĘDZIOM BUDOWLANYM

  Bez względu na to, nad jakim projektem budowlanym pracujesz, twoje narzędzia i sprzęt mogą zrujnować lub zrujnować twój projekt. Każda Naprawa Narzędzi jest poprzedzona dokładnym przeglądem i oceną stanu narzędzia.