Oto gwoździarka wykończeniowa, której używamy

Grubsze gwoździe używane w gwoździarce wykończeniowej mają większe, bardziej widoczne główki gwoździ i mogą wymagać trochę dodatkowej pracy, aby całkowicie je zakryć. Jednak te sztyfciarki zapewniają znacznie mocniejsze trzymanie i mogą być używane do cięższych projektów, takich jak formowanie korony, listwa przypodłogowa (tak, zdaję sobie sprawę, że był to również projekt dla gwoździarek sztyftowych – to tylko osobiste preferencje!) jak szafki.

Projekty, do których możesz potrzebować gwoździarki wykończeniowej, obejmują…

  • Listwa przypodłogowa
  • odlewanie Korony
  • Montaż mebli lub szafek
  • Dodanie wykończenia zewnętrznego lub bocznicy
  • Mocowanie podłogi
  • Dodanie ościeżnic drzwiowych lub okiennych

Te gwoździarki zapewniają mocniejsze, trwalsze trzymanie niż gwoździarki sztyftowe, ale dziury, które pozostawiają, wymagają nieco więcej wysiłku, aby je wypełnić i nie można ich używać do delikatniejszych projektów.

gwoździarka

Gwoździarka ćwiekowa wbija gwoździe o grubości 18 i jest używana do bardziej delikatnych projektów.

To jest gwoździarka, której używamy.

Będziesz chciał użyć tego typu gwoździarki w każdym projekcie, w którym istnieje ryzyko, że gwóźdź może rozłupać drewno (a więc cieńsze wykończenia lub mniejsze kawałki drewna). Główka gwoździa jest tu również mniejsza, a zatem łatwiejsza do pokrycia szpachlą do drewna, gdy kończysz swój projekt.

Narzędzia powinny być używane do projektów takich jak…

  • Panele (w tym listwy przypodłogowe!)
  • Przycinanie pracy
  • Listwa dekoracyjna
  • Listwy przypodłogowe

Gwoździarka sztyftowa jest idealna do cieńszych lub delikatniejszych projektów, a także dobrze nadaje się do użycia w połączeniu z klejem do drewna, aby utrzymać rzeczy na miejscu, podczas gdy klej wysycha!

Gwoździarki sztyftowej nie można używać do naprawdę grubych kawałków drewna – gwoździe nie są wystarczająco duże, aby przebić się przez grubą sklejkę lub MDF, więc do bardziej wymagających projektów potrzebna jest gwoździarka wykończeniowa.

Gwoździarka

I wreszcie mamy gwoździarkę do szpilek. Właśnie dostaliśmy jeden z nich kilka miesięcy temu, kiedy pracowaliśmy nad wykończeniem naszej sypialni, więc jest to dla nas nowe narzędzie (w którym szybko się zakochałem!). Oto gwoździarka, której używamy.

Gwoździe szpilkowe mają zazwyczaj rozmiar 23 i nie mają główki – co oznacza, że ​​praktycznie nie ma żadnej dziury, którą można by zakryć, kiedy skończysz!

Są one używane do bardzo konkretnych projektów i nie są tak wszechstronne jak pozostałe dwa. W szczególności gwoździe szpilkowe są zwykle używane z bardzo cienkimi lub delikatnymi wykończeniami i same w sobie mają bardzo małą siłę trzymania. Używając gwoździarki, prawie zawsze będziesz pracować z klejem do drewna i po prostu używać gwoździ do przytrzymywania rzeczy na miejscu, podczas gdy klej wysycha.