Nowe lub używane kontenery transportowe: punkty do rozważenia.

Przyjrzymy się kwestiom, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o użyciu nowego lub używanego kontenera wysyłkowego do projektu kontenera.

Po pierwsze, czy naprawdę musisz kupować kontener?

Jeśli potrzebujesz kontenera wyposażonego do określonej funkcji, takiej jak stoisko gastronomiczne, sklep lub biuro , a budżet nie jest głównym kryterium, istnieje wiele firm, które sprzedają lub wynajmują kontenery już przerobione na określone zastosowanie, czyli np. oczywiście najłatwiejsza opcja.

Wypożyczając kontener, możesz pomyśleć, że nie chodzi o dokonywanie w nim modyfikacji, ale za pomocą zacisków do mocowania oświetlenia , telewizji przemysłowej , markizy, a może wiaty samochodowej , co oznacza, że ​​te elementy można łatwo przymocować i bezpiecznie zdjąć bez uszkadzania kontenera. pojemnik, gdy trzeba go zwrócić.

Jednak nie każdy dysponuje budżetem na wynajęcie profesjonalnie przebudowanego kontenera lub planujesz go używać przez wiele lat. W takim przypadku najlepiej jest, jeśli jesteś jego właścicielem i sam dokonujesz konwersji, więc odrobina rdzy powierzchniowej, z którą trzeba się uporać na używanym pojemniku, oprócz reszty planów renowacyjnych, prawdopodobnie nie jest wielkim problemem.

Producent kontenerów ma niezwykle wszechstronne kontenery. Istnieje wiele różnic między nowymi i używanymi kontenerami transportowymi, które wpłyną na Twoją decyzję, w zależności od tego, do czego planujesz ich używać.

Zdolność nawigacyjna

Najbardziej oczywistą aplikacją, która pomoże w podjęciu decyzji jest to, czy kontener powinien być ponownie wypłynięty w morze. Nowe kontenery muszą mieć zdolność prawną i certyfikat na powrót w morze w celu przewozu towarów przeznaczonych na eksport, natomiast nowy certyfikat na może być do tego potrzebny używany kontener. Używanie zacisków Domino nie wpłynie na przydatność do żeglugi nowego kontenera, więc można ich używać na kontenerze transportowym bez ryzyka uszkodzenia , które unieważniłoby jego homologację.

Zrównoważony rozwój

Nowy pojemnik może wytrzymać 2-3 razy dłużej niż używany, ma mniej wgnieceń i zarysowań, co oznacza, że ​​jest bardziej odporny na warunki atmosferyczne, zwłaszcza jeśli jest używany przez długi czas na zewnątrz. To narażenie można złagodzić na statycznie używanym kontenerze transportowym, używając zacisków Domino do zainstalowania dachu lub pokrywy na górze , aby zapobiec gromadzeniu się stojącej wody na dachu.

Używane kontenery są zwykle oferowane do sprzedaży w zadowalającym stanie i zwykle posiadają co najmniej gwarancję szczelności na dany okres. Żywotność jednego z tych pojemników będzie całkowicie zależeć od jego stanu, a także od tego, jak go przechowujesz i gdzie go przechowujesz. Niezależnie od stanu Twojego kontenera, jest mało prawdopodobne, że trafisz na sprzedaż używanego kontenera w tak złym stanie, że jego struktura jest naruszona do tego stopnia, że ​​nie przyjmie naszych zacisków w swoich uformowanych rogach lub że nie będzie w stanie pomieścić jednego z nasze liczne zestawy akcesoriów do kontenerów wysyłkowych , które są do niego dopasowane.

 

Estetyka

Nowe kontenery biurowe będą nie tylko w doskonałym stanie, ponieważ nie uległy zużyciu podczas wielu podróży morskich, ale generalnie będą jednokolorowe, bez logo ani oznaczeń firmy czarterowej, dlatego jeśli wygląd kontenera jest priorytetem, jest to najlepsza opcja.

Używane kontenery, które były częścią dużej floty na wynajem, mogą wykazywać więcej wgnieceń, zadrapań i rdzy powierzchniowej, ale istnieje kilka opcji, które poprawią wygląd używanego kontenera: kontener można pomalować po usunięciu rdzy, można rozważyć przykrycie kontenera bocznicą drewnianą , maskującą siatką lub zawieszką na ścianie lub banerem .

Bezpieczeństwo

Nowe kontenery często są dostarczane z fabrycznie montowanymi plombami zabezpieczającymi, co byłoby zaletą, jeśli planujesz używać kontenera do przechowywania, chociaż zwykle można je zamontować na używanym kontenerze za dodatkową opłatą przed zakupem, jeśli to konieczne.

Długoterminowe bezpieczeństwo

Używane kontenery transportowe były używane do transportu wszelkiego rodzaju rzeczy, w tym nieprzyjemnych, a nawet toksycznych substancji, które mogły wyciec lub rozlać się podczas podróży. Możesz rozważyć zakup nowego pojemnika bez tych niedogodności, jeśli ludzie lub zwierzęta mogą przebywać w nim przez dłuższy czas.

Chociaż nowy kontener transportowy nie jest technicznie nowy (wszyscy odbyli co najmniej jedną podróż z kraju produkcji, zwykle z Chin), nowy kontener może kosztować nawet dwa razy więcej niż okazja, w zależności od jego wielkości i aktualnej wymagania rynku.

Cena kontenerów prawie się podwoiła w ubiegłym roku z powodu skutków pandemii koronawirusa, która doprowadziła do braku nowych kontenerów i wzrostu cen. Sytuacja ta doprowadziła również do niedoboru używanych kontenerów, a linie żeglugowe zachowują swoje kontenery i nadal je wykorzystują, zamiast je sprzedawać. Dlatego jeśli budżet jest ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji, używany kontener może być po prostu lepszą opcją.

Ponieważ nowe kontenery handlowe są znacznie droższe niż kontenery używane, jest jeszcze mniej prawdopodobne, że nie będziesz chciał nic zrobić z nowym kontenerem, aby go uszkodzić. Zasadniczo wyklucza to modyfikacje, które wymagają wiercenia w pojemniku lub spawania, ale dzięki zaciskom można dodać całą gamę akcesoriów, takich jak oświetlenie , oznakowanie i stalowe rurki, nie uszkadzając swojego ostatniego nabytku.

Jednak zaciski mogą pomóc tylko w zamocowaniu do uformowanego narożnika pojemnika, więc jeśli plany modernizacji wymagają mocowania w innym miejscu, najlepiej jest to zrobić na starszym, tańszym pojemniku, zamiast masowo obniżać standard nowego pojemnika.

Zastanów się dobrze przed wprowadzeniem zmian w kontenerze. Zmniejszysz wartość swojej nieruchomości, a także narazisz na szwank jej strukturę, odporność na warunki atmosferyczne i zdolność do żeglugi. Kontenery transportowe w dobrym stanie dobrze zachowują swoją wartość, więc jeśli planujesz je później odsprzedać, im mniej możesz ich uszkodzić, tym lepiej.