Czyszczenie wycieraczek.

Nowa wycieraczka może tchnąć nowe życie w wejście, ale jeśli się zestarzeje lub zabrudzi, efekt może być odwrotny. Niektórzy ludzie są zdezorientowani, jak wyczyścić wycieraczkę, ale zwykle dzieje się tak dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jakie to łatwe.

Aby wycieraczka była świeża i funkcjonalna, należy ją regularnie czyścić. To, jak często należy go czyścić, zależy od tego, z czego jest wykonany, jakości i ilości kroków, które widzi. Zasadniczo zalecamy dokładne czyszczenie mat z włókna kokosowego lub zgarniaczy co najmniej raz w miesiącu. Pomiędzy czyszczeniem wycieraczki można ją szybko potrząsnąć lub odkurzyć, aby ją odświeżyć.

Czyszczenie wycieraczki jest dość proste, ale dzięki tej prostej 4-etapowej metodzie uczyniliśmy to jeszcze łatwiejszym.

Jak czyścić wycieraczkę

Jak wyczyścić wycieraczkę

1) Potrząśnij nim

Strzepnięcie luźnego brudu i zanieczyszczeń z wycieraczki znacznie ułatwi późniejsze czyszczenie. Aby zmaksymalizować wysiłki związane z usuwaniem brudu, użyj miotły lub dużego kija, aby ubić maty z logo.

2) Odkurzyć resztę

Wszelkie widoczne zabrudzenia pozostałe po wstrząśnięciu mogą zostać zassane przez odkurzacz. Upewnij się, że robisz to po dobrym wstrząśnięciu — nie chcemy, abyś uszkodził odkurzacz!

3) Spienić i spłukać

A teraz zabawna część. Możesz użyć specjalnego środka do czyszczenia dywanów, ale równie dobrze sprawdza się soda oczyszczona. Stwórz pastę, mieszając ją z wodą lub postępuj zgodnie z instrukcjami na butelce i mocno wcieraj w dywan. Nie wstydź się, musisz wstać z wielką pianą Matę można następnie pozostawić na noc, aby wchłonęła całą czystą dobroć. Następnego ranka użyj węża lub kilku wiader, aby całkowicie spłukać środek czyszczący. Jeśli używasz mydła, wylej jego nadmiar do zlewu – środowisko Ci podziękuje!

4) Wysusz i ciesz się

Po wypłukaniu błyszczącej, wycieraczki aluminiowe pozostaw na słońcu do wyschnięcia. Jeśli nie mieszkasz w miejscu nasłonecznionym, dobrze sprawdzi się szafka z suchym powietrzem. Gdziekolwiek go suszysz, pamiętaj, aby powiesić go, aby woda mogła spłynąć.

Jak wyczyścić wycieraczkę

Czyszczenie wycieraczki jest dość proste, ale wymaga czasu. Usunięcie jak największej ilości widocznych zabrudzeń na początku sprawi, że późniejsze etapy czyszczenia będą łatwiejsze i szybsze. Zacznij od czyszczenia wycieraczki raz w miesiącu, ale pamiętaj, aby częściej ją potrząsać lub odkurzać. Po pewnym czasie będziesz w stanie określić, jak często Twoja mata wymaga czyszczenia – jeśli w międzyczasie robi się naprawdę brudna, być może będziesz musiał podwoić liczbę dni sprzątania.