Czy rozmiar Twojego szamba nadal sprawdza się w Twoim domu?

Za każdym razem, gdy budowany jest dom i instalowany jest system septyczny, system jest zwykle dostosowany do obsługi określonej liczby użytkowników w domu. W większości przypadków wielkość szamba będzie skorelowana z liczbą łazienek i sypialni w domu. Na przykład szambo o pojemności 1000 galonów zazwyczaj mieści czteroosobową rodzinę. Szambo tej wielkości będzie zazwyczaj musiało być przepompowywane co 2-3 lata, aby mogło prawidłowo funkcjonować w przypadku odpadów z czteroosobowej rodziny. Jednak rodziny mają tendencję do rozrastania się z czasem. Co by było, gdyby czteroosobowa rodzina rozszerzyła się do sześcioosobowej rodziny lub do domu wprowadził się dziadek? Łatwo jest skoncentrować się na urządzaniu sypialni, a nawet dobudowie do domu, ale czy myślałeś o rozbudowie systemu septycznego, aby pomieścić liczbę osób w domu?

Czy rozmiar ma znaczenie?

Szambo musi być odpowiednio zwymiarowane, aby obsłużyć liczbę osób korzystających z systemu wodociągowego. Jeśli zbiornik jest za mały, nie tylko trzeba będzie go często pompować, co z czasem będzie kosztować znaczną ilość pieniędzy, ale dodatkowe obciążenie systemu może spowodować katastrofalne problemy. Nieprawidłowo dobrany system septyczny może powodować kłopotliwe kopie zapasowe, nieprzyjemne zapachy, problemy z drenażem i zanieczyszczenie wód gruntowych.

Inne czynniki do rozważenia

Pojemność gospodarstwa domowego jest najważniejszym czynnikiem przy rozważaniu wielkości systemu septycznego. Jednak podczas oceny, czy system septyczny działa na twoją rodzinę , należy wziąć pod uwagę inne czynniki .

  • Czy Twój dom jest wyposażony w energooszczędną armaturę i urządzenia?
  • Jak sumienna jest twoja rodzina w kwestii oszczędzania wody w domu?
  • Czy Twoje urządzenia, toalety i zlewy działają prawidłowo?

Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy Twój system septyczny jest odpowiedni dla Twojej rodziny, jest skontaktowanie się z profesjonalistą. W Szamba Betonowe jesteśmy zaufanymi ekspertami w pomaganiu naszym klientom w utrzymaniu zdrowego systemu septycznego. Jeśli Twoja rodzina się powiększy, pamiętaj, że będzie to miało wpływ na działanie Twojego systemu.

Skontaktuj się z firmą Szamba Betonowe w sprawie wszystkich potrzeb związanych z systemem septycznym.

Twoje ciało potrzebuje codziennie jedzenia jako paliwa. Jedzenie dostarcza organizmowi energii i składników odżywczych do rozwoju. Bez odpowiedniego odżywiania twoje ciało osłabnie, a wszystkie systemy zaczną się wyłączać. To typowy powód, dla którego modne diety nie działają – pozbawiają organizm niektórych składników odżywczych (na przykład węglowodanów), a organizm musi zacząć się zmieniać, aby nadrobić deficyt. Jednak gdy węglowodany zostaną ponownie wprowadzone do diety, organizm musi się ponownie zmienić, aby pomieścić te dodane składniki odżywcze. Najlepsza „dieta” to dieta z umiarem.

Być może zastanawiasz się, co dieta ma wspólnego z twoim systemem septycznym, ale zrozumienie, jak działa twój system, wyjaśni to.

Łatwo jest przyjąć system septyczny za pewnik, ale polegasz na nim każdego dnia. Chyba że coś pójdzie nie tak, prawdopodobnie nie myślisz o tym zbyt często. Jednak szambo wymaga regularnej uwagi, aby uniknąć katastrofalnych problemów, które mogą kosztować nawet 13 000 USD lub więcej.

Szamba działa, odprowadzając ścieki z domu do zakopanego zbiornika na podwórku. W zbiorniku bakterie żyją i rozwijają się, rozpuszczając i zużywając odpady. Zaleca się przepompowywanie szamba co trzy lata, ale jest coś, co należy robić regularnie, aby system był zdrowy i działał z najwyższą wydajnością.

Niezbędne jest wzmocnienie systemu septycznego, aby pomóc bakteriom w zbiorniku w dalszym ciągu skutecznie rozkładać odpady, które są opróżniane do zbiornika. Comiesięczna dawka oczyszczania szamba może pomóc w utrzymaniu efektywnego działania szamba i przedłużyć żywotność szamba. To jest dieta wymagana przez twój system.

W Szamba Betonowe zachęcamy wszystkich właścicieli domów, którzy polegają na systemie szamba, do ustawienia przypomnienia o comiesięcznej konserwacji szamba poprzez dodanie do systemu odpowiedniego rodzaju bakterii/produktu enzymatycznego. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego typu produktu do swojego systemu, skontaktuj się z nami pod numerem 678-899-6457. Nasza wiedza dotyczy systemów septycznych!